"Dobra książa to rodzaj alkoholu – też idzie do głowy" – Magdalena Samozwaniec
środa Styczeń 24th 2018

Ciekawe strony

Treści własne

Archiwa

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – J.K Rowling

„Jeżeli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak na to, że jesteś MUGOLEM!”

To była moja pierwsza przeczytana książka.Przyznaję się bez bicia, że pamiętam jak z niechęcią słuchałem od kogo kolwiek o „Harrym Potterze”. Pamiętam jak sięgnąłem pierwszy raz po książkę pod tym tytułem w bibliotece szkolnej. Skończyłem lekcje i poszedłem do domu. Pamiętam jak pierwszy raz z ciekawością zajrzałem do książki. Pierwsza,druga,trzecia strona. Tego samego dnia skończyłem na ponad połowie książki nie czując nawet upływu czasu. Byłem po prostu oczarowany. To było tak jakby ta magia z książki, magia „Harrego Pottera” przeszła na mnie. Jakby ktoś na prawdę użył czarodziejskiej różdżki, ażeby mnie zaczarować i nagle z wielkiej nienawiści jaką darzyłem wszystko co związane było z „Harrym Potterem” zakochałem się w tej książce bez reszty. Nie potrafiłem się oderwać od żadnej strony. Nie potrafię opisać podniecenia jakie towarzyszyło mi przy przeczytaniu mojej pierwszej książki „od deski do deski”, ale i nie potrafię opisać tego jak bardzo zafascynowany byłem przygodami „Harrego Pottera”…

J.K Rowling jest Brytyjską pisarką, która urodziła się 31 lipca, 1965 roku. Jest ona autorką serii „Harry Potter”. Z wykształcenia jest filologiem klasycznym. Rowling ma trójkę dzieci, w okresie poprzedzającym stworzenie serii „Harry Potter” cierpiała na depresję kliniczną. Sama o sobie mówi „Jo”, a Joanne mówił do niej tylko ktoś, kto był na nią wkurzony. Napisała całą serię Pottera, do tego kilka dodatkowych książek do całej serii i kilka parę  książek w ogóle nie dotyczących „Harrego”. To wyśmienita pisarka i na pewno każdy chociaż raz w życiu powinien przeczytać (chociaż), jedną z Jej książek! Chociaż…

…teraz chyba nie znam osoby, która nie znała by tej książki z racji, nawet na genialną ekranizację. Osobiście uważam,że Harry jest najlepsza książką dla młodzierzy, a mówiąc o mnie, to po dziś dzień sięgam po tę książkę i  każdym razem, czytam ją z takim samym zaciekawieniem, fascynacją i wielką przyjemnością. : )

Komentarze czytelników

Jeden komentarz do “„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – J.K Rowling”

  1. ~KURAS pisze:

    Dobra recenzja, jest tak jak mówisz – tą książka przelewa swoją magię w nasz świat. Przeczytałem to dobry parę lat temu i gdy czytałem to niedawno całkowicie zmieniło się moje rozumowanie całego świata HP.

    Obowiązkowa lektura, choćby zważywszy na dziedzictwo kulturowe :)

Komentuj